Koja je razlika između enzimskog i pilinga alfahidroksilnim kiselinama? Pokušaću da vam pobjasnim i predstavim vam nove piling proizvode za kućnu upotrebu koji su izuzetno jednostavni za korišćenje, tako da koži možete da pružite blistavost i sjaj koju zaslužuje!
Koža se obnavlja okvirno na 28 dana. Izumrle ćelije sa površine kože čine ten umornim i beživotnim, a njihovo uklanjanje daje koži gladak i sjajan izgled. U najgorem slučaju dolazi do kornifikacije (orožnavanja) koje se vidi u obliku grubih, suvih delova koji se nekada i perutaju. Do kornifikacije češće dolazi leti zbog stresa izazvanog UV zračenjem. Bilo koja vrsta pilinga može da pomogne, ali je kombinacija kiselina ili enzima mnogo elegantnija i sa bržim rezultatima. Pored toga što koža izgleda lepše, spremna je i da bolje apsorbuje aktivne sastojke koje na nju stavljamo...
© Photographer Jenn Werner | Miss Germany | Model Meryem Martin
Šta je enzimski piling?
Enzimski piling je jedan od najnežnijih tipova pilinga i iz tog razloga pogodan za sve tipove koža. Spada u hemijske pilinge jer enzimi deluju na razlaganje proteina koji drže izumrle ćelije na okupu. Kada se oslobode, izumrle ćelije se lakše uklanjaju. Obzirom da nema abrazivnih čestica kao u mehaničkom pilingu koža je manje iritirana pa se ova vrsta pilinga preporučuje svim tipovima kože, posebno osetljivim i reaktivnim kožama. Enzimi se najčešće koriste u kozmetičkim profesionalnim tretmanima, a ovog puta našao je svoj put i do kućne nege.
Enzyme peeling – univerzalno rešenje za sve tipove kože!
Enzimski piling je i za zrelu kožu
Enzimi su idealni sastojak za zrelu kožu. Kada se oslobodi viška izumrlih ćelija podstiče se obnavljanje ćelija i ubrzava se metabolizam kože.
Enzimski piling za suvu i osetljivu kožu
Obzirom da enzimski piling ne sadrži mehaničke abrazive koji mogu da iritiraju kožu, nežan piling pogodan je za suve i osetljive kože. Dodatni bonus je što je apsorpcija aktivnih sastojaka posle njega bolja.
Enzimski piling za problematičnu kožu
Čak i kod problematične kože koja je sklona bubuljicama i začepljenim porama enzimski piling je bolje rešenje od voćnih kiselina. Enzimi oslobađaju površinske izumrle ćelije i time pomažu da se oslobodi i lučenje sebuma. Vodite računa da koža nije upaljena i obavežno se posavetujte sa svojim BABOR Ekspertom.
Dejstvo enzimskog pilinga
Prednosti enzimskog pilinga:
- Jednostavna i brza upotreba.
- Efikasno uklanja izumrle ćelije sa površine kože.
Nežan je na koži i time idealan za osetljive kože.
Pomaže nečistoj koži.
Dubinski čisti pore.
Prateća nega postaje efikasnija.
Pruža mladalačku blistavost i sjaj redovnom upotrebom.
Kada koristite enzimski piling imajte sledeće u vidu:
Koristite ga samo na očišćenoj koži lica, vrata i dekoltea.
Količina zrna graška je dovoljna jer su sastojci veoma koncentrisani i efikasni kada se pomešaju sa vodom.
- Enzimi se aktiviraju toplotom i vlagom. U salonu se to najčešće radi parom, kod kuće – malo tople vode u dlan.
- Izbegavajte predeo oko očiju i usana.
- Ostavite na koži 3 do 5 minuta da deluje.
- Blagi osećaj peckanja je potpuno normalan. Ukoliko dođe do intenzivnije senzacije odmah isperite velikom količinom vode.
- Operite temeljno ruke i lice vodom nakon aplikacije.
- Efekat bi trebalo da se vidi odmah - koža je glatka, sjajna i osvežena!
NOVO: Enzyme peeling balm za ekstra sjaj kože!
Šta je AHA piling?
AHA piling (piling sa voćnim kiselinama) je takođe hemijski piling. Alfa-hidrokis kiseline ( skraćeno AHA) pružaju piling efekat time što prodilu kroz orožnali sloj i razlažu izumrle ćelije na površini. Generalno svi tipovi kože mogu koristiti pilinge sa voćnim kiselinama, samo je važno prilagoditi pH vrednost i procenat kiselina koji se koristi.
NEW: AHA Peeling Pads to Go!
Naši tuferi natopljeni AHA pilingom su nov, jednostavan način eksfolijacije.
! Čine da umorna i beživotna koža ponovo zablista. Tuferi sadrže 5.1 % AHA kompleks mlečne, citrusne i glikolne kiseline koji deluje na neujednačenosti, proširene pore, teksturu kože. Idealni su za umornu, masnu i kožu sklonu hiperpigmentacijama!
AHA peeling pads (aplikacija)
- Kada koristite voćne kiseline uzmite u obzir sledeće stvari:
- Koristite piling samo na dobro očišćenoj koži lica, vrata i dekoltea.
- Nežno pređite tuferom lice, a drugim vrat i dekolte, jednom do dva puta nedeljno.
- Izbegavajte zonu oko očiju i usana.
- Ostavite piling da deluje desetak minuta pre ispiranja.
- Blago peckanje je potpuno normalno; ako se javi intenzivnija reakcija i crvenilo brzo uklonite velikom količinom vode.
- Operite temeljno ruke i lice nakon upotrebe.
Dobro zatvorite kutiju nakon upotrebe i ne zaboravite upotrebu spf-a kad koristite hemijske pilinge jer koža postaje osetljivija na sunce!